| Brand | Fuel 1PC |
|---|---|
| Style | FF119 |
| Model Code | FFJFF119R80-1-34 |
| Part Number | FF119 |
| Available Sizes | 22" × 12", 24" × 12", 24" × 14" |
| Rim Diameter | 22", 24" |
| Width | 12", 14" |
| Available Offsets | -72mm, -40mm |
| Backspacing | 4.93" |
| Centerbore | 78.1mm |
| Stud Pattern | 6x139.7, 8x165.1, 8x170, 8x180 |
| Lug Count | 6 |
| Available Finishes | Polished |
| Colour Code | POLISHED |
| Construction Type | Forged Aluminum |
| Barrel Configuration | S |
| Wheel Weight | 50.99 lbs |
| Shipping Weight | 55.99 lbs |
| TPMS Compatible | Yes |
| Rivet Part Number | NONE |
| Accessories | NONE |
| Finish Warranty | NO |
| Structural Warranty | LIFETIME |
