| Brand | Fuel 1PC |
|---|---|
| Style | FF26 |
| Model Code | DE2620828D35 |
| Part Number | FF26 |
| Available Sizes | 20" × 8.25", 20" × 10", 22" × 8.25", 22" × 10", 24" × 14" |
| Rim Diameter | 20", 22", 24" |
| Width | 8.25", 10", 14" |
| Available Offsets | -240mm, -224mm, -201mm, -76mm, -51mm, -25mm, +105mm |
| Backspacing | -4.82" |
| Centerbore | 999mm |
| Stud Pattern | 10x225, 8x165.1, 8x170, 8x200 |
| Lug Count | 8 |
| Available Finishes | Custom Finish, Gloss Black Milled |
| Colour Code | CUSTOM |
| Construction Type | Monoblock Forged |
| Barrel Configuration | S |
| Wheel Weight | 61 lbs |
| Shipping Weight | 65 lbs |
| TPMS Compatible | Yes |
| Finish Warranty | ONE YEAR |
| Structural Warranty | LIFETIME |
| Country of Origin | CN |
